Odpowiednie imię dla psa

Wybór imienia dla psa to bardzo ważna sprawa, której nie wolno lekceważyć. Należy to dokładnie przemyśleć, najlepiej zanim staniemy się właścicielami czworonoga, tak aby z tego wyboru być zadowolonym.

Być może nie jest to jakaś kwestia, która wpłynie na dalszy rozwój psa, ale warto aby czuć się z tym komfortowo. Poniżej prezentuję kilka rad ogólnych, które możecie wziąć pod uwagę przy wyborze imienia dla psa, a dalej podaję przykłady konkretnych imion, które według mnie, pasują dla yorków. Tak więc zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Jakie wybrać imię dla psa?

Bardzo często duży wpływ na imię dla psa mają dzieci, które posiadają tysiące pomysłów na to, jak może wabić się ich pupil. Dobrze jeśli dzieci interesują się wyborem imienia dla psa, ale to dorośli muszą dokonać ostatecznej decyzji, tak aby ten wybór był odpowiedzialny. Choć dzieci powinny czuć, że ich zdanie jest również ważne. Pod uwagę przy wyborze imienia trzeba wziąć kilka kwestii. Po pierwsze, to chyba oczywiste, ważna jest płeć. Nie powinniśmy nazywać psa „nijako”, imię musi wyraźnie wskazywać czy jest to pies czy suczka. Ważne jest również to, jaki pies ma charakter. Jeżeli wykazuje raczej delikatność i skromność, to niekoniecznie dobrym imieniem będzie np. Rambo, nawet jeżeli to imię pasowałoby do jego rasy czy wyglądu. No i właśnie tu pojawiają się kolejne czynniki, które należy brać pod uwagę, czyli rasa i wygląd. Nie powinniśmy nazywać dużych psów imionami, które bardziej pasują do tych najmniejszych. I odwrotnie.

Być może pomysł na imię podsunąć nam może sam pies swoim wyglądem. Często ma coś charakterystycznego na sierści czy posiada jakieś znaki szczególne, dzięki którym łatwo możemy dopasować mu imię. Moim zdaniem warto unikać także tych najpopularniejszych imion jak np. Azor czy Puszek. Postarajmy się, aby nasz pies był wyjątkowy, także pod względem imienia. Istnieje wiele imion dla psów. Jeżeli szukamy pomysłów, możemy je znaleźć na różnych stronach internetowych. W tym wpisie prezentuję kilka propozycji imion tylko dla psów i suczek rasy Yorkshire Terrier, ze względu na to, że jest to właśnie strona poświęcona psom yorkom. Choć oczywiście rady, które napisałem powyżej są ogólne i mogą znaleźć zastosowanie dla wszystkich ras psów.

Propozycje imion podzieliłem na dwie kategorie: dla psów i suczek. Być może w tym artykule znajdziesz imię, które będzie pasowało dla Twojego psa yorka. Zapraszam Was również do komentowania tego artykułu poniżej oraz na naszym profilu na Facebooku. Piszcie jak wabią się wasze psy. Jestem tego bardzo ciekaw. Być może inni właściciele yorków znajdą inspiracje do nazwania swojego psa, gdyż wiem, że wielu osobom brakuje pomysłów i szukają różnych imion w internecie.

Imiona dla yorków psów

Propozycje 50 imion dla płci męskiej. Na początek coś specjalnego, w szczególności dla osób z branży IT: Admin, Bajt, Bajtek, Haker, Pixel

A teraz imiona ogólne: Afeks, Agrest, Antek, Bobik, Bolek, Bruno, Brutusek, Cezar, Donald, Dżokej, Dżoker, Egon, Erwin, Faraon, Felix, Ferdek, Guzik, Hamlet, Horacy, Heniuś, Hiszpan, Icek, Ivan, Juniorek, Kevin, Lesiu, Maksiu, Neptun, Niutek, Orbitek, Pascal, Pirat, Pakero, Rafi, Rajmund, Reksio, Rumcajs, Sidżej, Szeryf, Szaman, Tofik, Trapez, Urwis, Wacek, Zeus

Imiona dla yorków suczek

Kolejne 50 imion, tym razem dla yorków płci żeńskiej: Acia, Agnes, Aleksia, Alexis, Astra, Atena, Barbi, Brzydulka, Chrupcia, Czajka, Dejzi, Diana, Doris, Dżaga, Felicja, Fizia, Fredka, Gaja, Guśka, Jagna, Jagoda, Joga, Juka, Kredka, Kora, Ksenia, Liderka, Liza, Łatka, Łuska, Oliwka, Magnolia, Maksia, Maruda, Milka, Minka, Nela, Nutka, Pestka, Pusia, Raksa, Roksa, Roma, Sarka, Saba, Sofia, Wenus, Zośka, Xenia, Xsara