Imię dla Yorka

Nadanie imienia dla psa to niezwykle ważna sprawa dla nowych właścicieli. York jest psem małym i delikatnych, dlatego też imię musi wyrażać jego charakter. Poznaj ogólne zasady, dotyczące nadawania imoin psom oraz przykłodowe imienia idealne dla yorków.

Podczas szukania imienia dla yorka, niezależnie od tego czy jest to samiec czy suczka, trzymajmy się kilku uniwersalnych zasad. Po pierwsze imię powinno być w miarę krótkie i łatwe do wypowiedzenia, tak aby do psa zwracać się szybko i swobodnie. Nie może to być łamigłówka językowa czy zupełnie obcy wyraz, który ze względu na trudność każdy z domowników będzie wymawiał inaczej. Imię dla psa nie powinno również kojarzyć się z komendami.

Szczenięta, które pochodzą z oficjalnej hodowli mają już nadane imię w rodowodzie. Jest to oficjalna procedura dla psów rasowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy psa nazywali inaczej, jeśli wpisane tam imię nie będzie nam się podobać. Jeżeli nie mamy pomysłów na imię możemy przeglądnąć internetowe katalogi z imionami dla psów, wystarczy w wyszukiwarkę internetową np. google wpisać wyrażenie "imiona dla psów" lub "imiona dla yorków". Starajmy się wybrać imię niekoniecznie najpopularniejsze, tak aby nasz pies wabił się wyjątkowo.

Przykładowe imiona dla yorka suczki: Dejzi, Rita, Busia, Funia, Nuka, Sonia, Klara, Pusia, Lady, Xena.

Przykładowe imiona dla yorka samca: Brutusek, Dżeki, Tajko, Fokus, Iwo, Pikuś, Pimpuś, Toffi, Riko, Łapuś, Fifi.