Imię dla Yorka

Nadanie imienia dla psa to niezwykle ważna sprawa dla nowych właścicieli. York jest psem małym i delikatnym, dlatego też imię musi wyrażać jego charakter. Poznaj ogólne zasady, dotyczące nadawania imion psom oraz przykłodowe imienia idealne dla Yorków.

Podczas szukania imienia dla Yorka, niezależnie od tego czy jest to samiec czy suczka, trzymajmy się kilku uniwersalnych zasad. Po pierwsze imię powinno być w miarę krótkie i łatwe do wypowiedzenia, tak aby do psa zwracać się szybko i swobodnie. To nam ułatwi jego wychowywanie i tresurę. Nie może to być łamigłówka językowa czy zupełnie obcy wyraz, który ze względu na trudność każdy z domowników będzie wymawiał inaczej. Imię dla psa nie powinno kojarzyć się z komendami - to również bardzo ważna zasada, którą trzeba wziąc pod uwagę. Ułatwi nam ona późniejsze obcowanie z psem.

Szczenięta, które pochodzą z oficjalnych hodowli mają już nadane imię w rodowodzie. Jest to oficjalna procedura dla psów rasowych. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy psa nazywali inaczej, jeśli wpisane tam imię nie będzie nam się podobać. Skonsultujmy jednak tą decyzję z właścicielem hodowli. Możemy również zapytać go o wskazówki, dotyczące imienia dla Yorka. Takie osoby mają profesjonalne podejście do psów i fachową wiedzę, dlatego podpowiedzą nam, jakie imię jest odpowiednie, a którego warto unikać. Jeżeli nie mamy pomysłów na imię możemy przeglądnąć internetowe katalogi z imionami dla psów, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową jakieś wyrażenie np. "imiona dla psów" lub "imiona dla yorków". Starajmy się wybrać imię niekoniecznie najpopularniejsze, tak aby nasz pies wabił się wyjątkowo.

Poniżej prezentujemy nasze propozycje imion, które naszym zdaniem idealnie pasują dla psów rasy Yorkshire Terrier. Nie jest to bogaty zbiór imion dla psów, ale celo nie podajemy kilkudziesięciu propozycji, abyście mogli łatwiej wybrać spośród kilkunastu ciekawych imion. Oto one, podzielone na dwie kategorie:

Przykładowe imiona dla yorka suczki: Dejzi, Rita, Busia, Funia, Nuka, Sonia, Klara, Pusia, Lady, Xena.

Przykładowe imiona dla yorka samca: Brutusek, Dżeki, Tajko, Fokus, Iwo, Pikuś, Pimpuś, Toffi, Riko, Łapuś, Fifi.